“Αδερφική” υπόθεση η πρόκριση για Θέρμη…Στα ημιτελικά με γκολ των Ρίζου και Νίκου Μπικιάρη - THERMISnews.gr

Τελευταία Νέα:

ΑΕΤΟΣ ΒΑΣΙΛΙΚΩΝ 1 - ΘΕΡΜΑΪΚΟΣ ΘΕΡΜΗΣ 2

Παρά το ότι ο Αετός Βασιλικών είχε ομολογουμένως την πιο δύσκολη κλήρωση εφόσον είχε να αντιμετωπίσει μια ομάδα δύο κατηγορίες επάνω στάθηκε πολύ καλά μέσα στο γήπεδο του και αποκλείστηκε με το κεφάλι ψηλά από τον Θερμαϊκό Θέρμης.

Στο πρώτο ημίχρονο οι δύο ομάδες χωρίς να φτάσουν πολλές φορές μπροστά στις αντίπαλες εστίες κατάφεραν να πετύχουν από ένα γκολ και να πάνε στα αποδυτήρια με το σκορ να είναι 1-1.

Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι μπήκαν πιο δυνατά και είχαν δύο δοκάρια με τους Κράββαρη και Αχαλινόπουλο (61’, 71’) ενώ στο 74’ ο Ν. Μπικιάρης που πέρασε ως αλλαγή έκανε το τελικό 1-2 και χάρισε την νίκη – πρόκριση στην Θέρμη.